A 2023-as évben elinduló csoportok, kitartó lelkesedéssel működnek és jelennek meg különböző eseményeken. A néptáncos gyermekekkel továbbra is Lukács Imre, Lukács Fodor Valéria és Erdélyi Lenke foglalkoznak. A Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület jelenleg is négy néptánccsoportot számlál. A csoportjaink rendszeresen részt vesznek a helyi jellegű rendezvényeken, de más településekre, akár külföldi helyszínekre is nagy örömmel látogatnak el. A 2023 őszétől, 2024 tavaszáig tartó időszakban is számos alkalommal mutathatták meg magukat a táncos gyerekek. Ilyen például a templomi búcsú, A Dél-Bácskai Tökfesztivál, az ádventi időszakban, a Szirmai Károly MME saját rendezésű egész estés műsora a Luca-Luca kitty, kotty, a Vince-napi Nemzetközi Borfesztivál és Borkóstoló és a március 15-i ünnepélyes megemlékezés is. Más egyesületektől és tánccsoportoktól kapott meghívásoknak is szívesen eleget teszünk. Idén részt vettünk aRicsaj Népművészeti Találkozón és már sokadik éve hogy Péterrévén, a Nemzetközi Gyermek Néptánc és Népművészeti Fesztiválon is jelen vagyunk. Testvérvárosunkkal, Mórahalommal is már hosszú évekre visszanyúló hagyomány az, hogy minden évben ellátogatunk a Homokhát Sokadalomra. Idén a Recefice néptánccsoport Dél-alföldi táncokat mutatott be a színpadon.
2024 májusában három csoportunk vett részt a Vajdasági gyermektánccsoportok szemléjén, a Kőketáncon, ismét szép eredményekkel térhettünk haza. A Recefice és az Ugri Bugri néptánccsoport ezüstérmekkel, az Apróka néptánccsoport pedig bronzéremmel lehetett gazdagabb.
Az iskolaév vége felé szokásosan évzáró kirándulással ünnepeljük meg az egész éves kitartó munkát, a belefektetett időt, energiát és emlékezünk vissza az elmúlt év örömteli eseményeire. Egy igazán összetartó közösségről van szó, mely megtartásában az oktatókon és a gyerekeken kívül a szülők is nagy szerepet vállalnak, amit ezúton is hálásan köszönünk!
Képösszeállításunk a fentiekben is felsorolt eseményeket, fellépéseket, kirándulásokat tartalmazzák. Köszönettel tartozunk Medvecki Sándornak és Varga Zoltánnak a képekért.
Az elmúlt időszakban a néptáncoktatás főtámogatója a magyarországi Csoóri Sándor Alap és a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő.